www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 11:56:14
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Bractwo rycerskie Wr...
Średniowiecze - Bydg...
Leworęczność
Heraldyka a strój bi...
Sprzedam
Najciekawsze Tematy
Kolczuga [1041]
Wasz ulubiony "od... [350]
Skąd jesteście? [312]
Techniki walki [305]
Bractwa rycerskie... [255]
Reklama

Księgarnia Odkrywcy

Multisort

Artykuły: Nasze patronaty
15-16 sierpnia zamek Chudów
X JARMARK ŚREDNIOWIECZNY to największa impreza podczas Spotkań na Zamku. Zjechało ponad 200 rycerzy, dam, rzemieślników i muzyków, w tym sporo gości zagranicznych m.in. z Włoch; w prawdziwym obozie średniowiecznym nie tylko było widać kozaków, średniowiecznych rycerzy z wizerunkami świętych na tarczach. Były pokazy walk pieszych, konnych ze strzelaniem z łuków oraz pokazy kusznicze.

22-23.VIII.2009 Turniej Rycerski o Złoty Bełt Zamku CHOJNIK
Na turniej kuszniczy i bitwę o zamek Chojnik na szczycie góry w Sobieszowie (Karkonoski Park Krajobrazowy) zjechali woje z niewiastami i latoroślami z Polski i Czech. Kat nie oszczędził nikogo, głowy cięto popisowo na pieńku, a turniej w kilku odsłonach zgromadził wokół pręgierza na dziedzińcu zamkowym tłumy turystów.

Chwarszczany - 8 sierpnia 2009
Konwent Zakonów Rycerskich w Chwarszczanach (niedaleko Kostrzyna nad Odrą) zgromadził bractwa templariuszy i joanitów oraz ich gości na turniejach, pokazach walk i jarmarku pod kaplicą templariuszy. Festyn, połączony z imprezą Lata z Radiem, zgromadził wielu turystów i okolicznych mieszkańców, którzy mogli podziwiać pracę kowali, garncarek, posmakować podpłomyków z lokalnym miodem i wina rycerskiego. Poza wykładami w kaplicy rycerskiej można było usłyszeć pieśni średniowieczne, przyłaczyć się do konnej przeprawy krzyżowców starym traktem rycerskim z Boleszkowic, pokibicować rycerzom na torze przeszkód, podczas inscenizacji historycznej czy postrzelać z łuku.

Festiwal Archeologiczny w Dankowie
11 lipca zaś patronowaliśmy Festiwalowi Archeologicznemu w Dankowie, niedaleko Gorzowa Wlkp., gdzie na terenie wykopalisk, przylegającym do dawnego pruskiego folwarku odbyła się pierwsza tego typu impreza – z pokazem walk rycerskich, średniowiecznym jarmarkiem, koncertem muzyki dawnej i warsztatami archeologicznymi.

III Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu
8 sierpnia miało miejsce widowisko historyczne „Koronacja Królewska” oraz III Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. W Dolinie Pojednania zmagali się łucznicy z całego kraju. Ostatecznie Złoty Trzos trafił do Tadeusza Krupy z Międzyzdrojów. O godz. 14.00 ulicami miasta ruszył historyczny korowód, by na Placu Św. Wojciecha rozpocząć bitwę. Odbyły się tu również konkursy dla gawiedzi oraz konkurencje wojów.

Jarmark Średniowieczny Opole 1-2 sierpnia 2009
Pod basztą św. Barbary w Opolu, na przedsionku katedry w pierwszy weekend sierpnia Opolskie Bractwo Rycerskie zorganizowało jarmark średniowieczny z pokazami walk rycerskich. Można bylo nie tylko nabyc miecz, pergaminy czy wyroby rzemieślnicze, ale i w upale pokibicować stającym w szranki rycerzom na niedawno odnowionych murach nad Kanałem Młynówki.

Legnicko – Brzeski Turniej Rycerski o Srebrny Pierścień Kasztelana Zamku Grodziec
4 i 5 lipca patronowaliśmy Legnicko – Brzeskiemu Turniejowi Rycerskiemu o Srebrny Pierścień Kasztelana Zamku Grodziec. Na dziedziniec i pod mury gotycko-renesansowego zamku, usytuowanego na wulkanicznym wzgórzu Pogórza Kaczawskiego pod Złotoryją, zjechały bractwa z całej zachodniej i południowej Polski. Były średniowieczne tańce, pokazy łucznictwa, a nawet egzekucje, wystrzały z hakownicy, szczęk mieczy i rycerskich tarcz podczas potyczek. Żadnych markowanych walk - wióry leciały z tarcz, a i o draśnięcia nie było trudno. Niewiasty nie tylko dodawały uroku u boku dzielnym wojom, ale i uczestniczyły w niesamowitych konkurencjach i grach plebejskich, nie mniej walecznych niż męskie. Na równoważni „zbijały się” kijami, walczyły na sienniki, prowadziły też warsztaty wyszywania średniowiecznymi technikami.

Patronaty Gazety Rycerskiej
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Ankieta dla Użytkowników
Czy Gazeta Rycerska powinna być

kwartalnikiem

dwumiesięcznikiem

ukazywać się dwa razy w roku

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

36811924 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska